KONST / Litografier / Färglitografi 11709129
nr 1170 9129
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Signerad och numrerad 30/100, motivet: 28x51 cm, (bladmått: 37,5x57,5 cm)
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 19 mars 2018
kl 18:40:52
17/3 17:30:05
19 mar
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson